Dogo Argentino
Sitemizden yararlanmak ve bu ailenin bir parçası olabilmek için lütfen üye olunuz!

KÖPEKLERDE "DUR" KOMUTUNUN ÖĞRETİLMESİ Almanya2

Dogo Argentino
Sitemizden yararlanmak ve bu ailenin bir parçası olabilmek için lütfen üye olunuz!

KÖPEKLERDE "DUR" KOMUTUNUN ÖĞRETİLMESİ Almanya2

Dogo Argentino
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dogo Argentino

Köpekler Hakkında Herşey Burada

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
yonlendirme yap

KÖPEKLERDE "DUR" KOMUTUNUN ÖĞRETİLMESİ

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

KÖPEKLERDE "DUR" KOMUTUNUN ÖĞRETİLMESİ Empty
MesajKonu: KÖPEKLERDE "DUR" KOMUTUNUN ÖĞRETİLMESİ   KÖPEKLERDE "DUR" KOMUTUNUN ÖĞRETİLMESİ EmptyPtsi Ara. 21, 2009 1:57 am

Bu komutla köpekten istenen her ne yapıyor olursa olsun durup beklemesidir. Bu nedenle yalnızca köpek yedekte yürürken değil her durumda durma eğitimi yaptırılmalıdır. Yatarken otururken gel komutunu getirirken bu yeni emrin uygulanışını görmeli ve benimsemelidir. Köpek bu komuta öncelikle eğitim kayışıyla bağlı olarak yedekte yürürken alıştırılır. Yürüme halinde iken eğitici sol elinin avuç içi köpeğin burnuna doğru gelecek biçimde köpeği engelleyerek “Dur!” komutunu verir Bu arada kendi de durur. Köpek ilerlemek istediğinde: Hayır! diyerek uyarır. Durması halinde ise okşayarak ödüllendirir. Defalarca tekrarlar ve köpek tarafından kavranan bu çalışma daha sonra köpek serbestken yapılır. Daha ileriki aşamalarda: Otur dur! Yat dur! Gel dur!” çalışmaları yapılarak eğitim tamamlanır. Bu komutu köpeğe serbest olarak yerine getirtmeye alıştırmak için aşamalı bir çalışma yapmak gerekir. Eğitici eğitim kayışını sağ elinde tuttuğu halde sol eliyle köpeğe durmasını ikaz ederek bir metre kadar köpeğin ilerisinde ve önünde durur vazıyette Dur! komutu sol kol dirsek kırılmaksızın köpeğe doğru uzatılarak ve avuç içi köpeğe doğru dönük parmaklar bitişik parmak uçları yukarı çevrili olarak verilir. Köpek yerinden kalkmak istediğinde sertçe söylenen “hayır” sözcüğüyle ve parmak tehditkar biçimde sallanarak uyarılır. Komutu uygun biçimde yerine getirdiğinde ise okşanarak ödüllendirilir. Köpek eğitimin bu bölümünü iyice kavrayıp tam bir itaatle komutları yerine getirdiğinde bu kez eğitim kayışı çıkartılarak alışılagelen ceza-ödül sistemiyle bu eğitim de başarıyla köpeğe benimsetilir.
http://dogo.eniyiforum.net

KÖPEKLERDE "DUR" KOMUTUNUN ÖĞRETİLMESİ
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» KÖPEKLERDE "İZLE" KOMUTUNUN ÖĞRETİLMESİ
» "OTUR" ve "YAT" DAVRANIŞININ ÖĞRETİLMESİ
» Köpeklerde beslenme
» KÖPEKLERDE TUVALET EĞİTİMİ
» Köpeklerde aşı programı nasıldır.? Hangi haftalarda aşı yapılır.?